Panele fotowoltaiczne – czysta energia pozyskana ze słońca

 

Pozyskuj energię bez opłat

Panele fotowoltaiczne, zamieniają energię słoneczną na prąd, który płynie w naszych gniazdkach.

Uzyskaną energię elektryczną możemy zużywać, magazynować, a w przypadku klientów biznesowych – nawet sprzedawać.

To spora oszczędność, dzięki której możesz zarobić. Nic więc dziwnego, że z tej opcji chętnie korzystają nie tylko firmy ale też klienci indywidualni oraz rolnicy

Firma, która korzysta z dużej ilości maszyn i urządzeń mają  wysokie zużycie energii, co przekłada się na spore rachunki za prąd. Uruchomiona linia produkcyjna czy kilkadziesiąt laptopów oraz komputerów, które działają minimum 8 godzin dziennie, pociągają za sobą ogromne koszty. Nie możesz jednak ograniczyć ich funkcjonowania, ponieważ są niezbędnym narzędziem pracy. Na szczęście, dzięki fotowoltaice, możesz znacząco zredukować koszty.

Czy fotowoltaika dla firm się opłaca? - Eko Prime

To właśnie urządzenia AGD i RTV w Twoim domu są w dużej mierze odpowiedzialne za wysokie rachunki za prąd w domowym gospodarstwie. Jednak nie musisz już obawiać się kosztów lub podwyżki cen za prąd, teraz możesz mieć w domu własną elektrownię słoneczną.

Gospodarstwa rolne mają szczególnie duże możliwości, aby znaleźć miejsce dla takich instalacji. Idealne są duże powierzchnie dachów zarówno budynków mieszkalnych, jak i zabudowań gospodarczych. Można zamontować ją również na gruncie, na nieużytkach rolnych. Takie miejsce świetnie sprawdzi się do wybudowania naziemnej elektrowni słonecznej.

Fotowoltaika dla rolnika 2021 · Panele słoneczne dla rolników · Wasta Energy

Zalety systemów fotowoltaicznych:

Znacząco zmniejszasz rachunki za prąd – stawiając na fotowoltaikę, możesz raz na zawsze zapomnieć o wysokich opłatach za energię elektryczną, które niwelujesz praktycznie do zera.

Zyskujesz darmową energię – w momencie, w którym panele fotowoltaiczne produkują energię, a w domu czy biurze jest zużycie, w pierwszej kolejności pobierana jest energia słoneczna, a później płatna.

Stajesz się niezależny – własna elektrownia fotowoltaiczna zapewnia niezależność od dostawców energii elektrycznej, dzięki czemu nie musisz już obawiać się wzrostu cen za prąd.

 

Systemy fotowoltaiczne – zasady działania

Promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne, które przekształcają energię słoneczną w elektryczną potocznie zwaną prądem. Prąd produkowany przez panele to prąd stały, z kolei w naszych gospodarstwach domowych sieć elektryczna zasilana jest prądem zmiennym. Tutaj z pomocą przychodzi nam urządzenie, nazywane falownikiem bądź inwerterem. Zamienia ono prąd stały na prąd zmienny, który następnie zasila naszą sieć elektryczną. Z takiej właśnie energii korzystają nasze urządzenia elektryczne, takie jak pralki, lodówki, zmywarki  czy telewizory.

 

Masz pytania ? Potrzebujesz fachowej porady ?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami.